📶 Oprava a rekonstrukce STA v Brně a okolí

Potřebujete opravit příjem pozemního digiálního signálu DVB-T a DVB-T2 v STA (společná televizní anténa) ve vašem bytovém domě nebo firmě?

Změříme u Vás signál pomocí profesionálního měřícího přístroje. Identifikujeme a opravíme závadu! Samozřejmě dostanete od nás i komplexní měřící protokol s výsledky měření.

Jak budeme postupovat při opravě STA

  1. Měřením a kontrolou odhalíme závadu v STA. Tu můžeme rozdělit na drobnou závadu, závadu na anténě  a závadu v hlavní technologii.
  2. Drobné závady v rozvaděči odstraníme na místě. Jedná se např. o vadný adaptér, napružení kontaktů, dolaďění hlavní stanice. Za tuto opravu zaplatníte 2200 Kč.
  3. Pokud je chyba ve špatném vstupním signálu, tak tento signál z antény opravíme. Typycky jde o výměnu antény, doplnění LTE filtru, výměnu předzesilovače. Oprava antény je prací ve výškách a tomu musí odpovídat i bezpečnost techniků. Za opravu antény zaplatíte 3750 Kč.
  4. V případě závady hlavní stanice buď pošleme vadnou součástku na opravu, nebo ji nahradíme novou. Vzledem k různorodostí technologií Vám neumíme dát žádný odhad celkové ceny. Zaplatíte 2200 Kč za servisní zásah + cenu náhradní součástky (nebo cenu její opravy), kterou budeme vědět až po diagnózy závady.
    Pokud opravu hlavní stanice nepůjde provést, nebo o takovou opravu nebudete mít zájem, zaplatíte nám jen identifikaci závady za 1500 Kč. Jedná se především o staré technologie jako je převod digitálního signálu do analogu, který už nemá smysl opravovat.

Uvedené ceny jsou vč. DPH 15%. V případě jiné DPH budou ekvivalentně přepočteny.

Vysvětlení pojmů

Drobnou opravou STA myslíme takovou opravu, která nepotřebuje žádný nebo jen běžný instalační materiál. Nejčastěji se jedná o nastavení úrovní hlavní stanice, nahození jističe, napájení předzesilovače, oprava kontektorů, napružení kontaktů... a opravu tak lze provést ihned na místě.

Oprava antény v STA zahrnuje např. výměnu antény (pokud je potřeba), doplnění filtrů (LTE, CDMA), výměnu konektorů, výměnu předzesilovače nebo jeho nahrazení symetrizačním členem. Pro takovou opravu potřebujeme mít přístup na střechu.

Opravou technologie STA myslíme to, že někde vznikla závada, kterou je potřeba opravit a po opravě vše poběží tak jak má. Pokud je ale rozvod starý, závad je více a celkový stav společné televizní antény je neuspokojivý, provedeme jen dočasnou opravu, po které by měla následovat rekonstrukce STA.

Rekonstrukce STA vychází z místního měření a z revize současného stavu antén. Po revizi zjístíme Vaše programové požadavky a najdeme pro Vás nejvhodnější řešení. Jak z hlediska Vašeho rozpočtu, tak z hlediska životnosti a budoucích nákladů.

Když opravu nelze provést (technologii nelze opravit nebo není dostupná) nebo objednavatel nesouhlasí s cenou opravy, budeme účtovat cenu za identifikaci závady - např. oprava převodu z DVB-T na analog dnes postrádá ekonomický smysl. Příjem rakouských programů je dnes také otázkou.

Práce, i doprava je v ceně balíčku. Dopravu počítáme dvakrát, jednou pro identifikaci závady a druhou pro její opravu. Materiál je obvykle kalkulován zvlášť, protože rozvody v STA jsou řešeny pokaždé jinak, individuálně.

STA = Společná Televizní Anténa.

Název balíčku Identifkace závady Oprava technologie Drobná oprava Oprava antén
na střeše

Měřeni a identifikace závady STA

 
Měření výstupní signálu z antén
Měření výstupního signálu ze zesilovače
Identifikace závady
Kontrolní měření až 4 účastnických zásuvek
Měřící protokol

Oprava STA

 
Oprava závady v TV rozvodu
Komponenty a materiál na opravu
Výměna antény na střeše

Doprava a ostatní

 
Doprava v okrese Brno - město
Ekologická likvidace servisního odpadu
Celková cena vč DPH 15% ** 1500 2200 2200 3750

* Opravou myslíme to, že došlo k závadě, kterou je potřeba odstranit. Nemluvíme tedy o rekonstrukci stávajícího TV rozvodu.
** DPH pro firmy je jiná a tak dojde k ekvivalentímu přepočtu ceny.

Máte zájem, ale máte strach pustit si do vašeho domu či firmy cizí osobu? U nás nemusíte! Pošleme Vám na e-mail fotografii našeho montéra včetně jeho auta s SPZ a kontakty přímo na něj.

Kontaktujte nás! E-mail: antena@antena.cz, telefon 608 706 566 (Po-Pá 8-15h).

V balíčku je zahrnuta doprava po Brně městě, ale v případě Vašeho zájmu můžeme zajet kamkoliv, ale s doplatkem 2 x 10 Kč / km.

 

Parametry
 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny