DVB-T2 ve Švýcarsku nebude a pozemní vysílání DVB-T ukončí

Švýcarská veřejnoprávní stanice SRG ukončí v rámci opatření digitální pozemní televizní vysílání (DVB-T) v roce 2019 bez náhrady. Neexistuje žádný přechod k DVB-T2 jako u nás.

"SRG v současné době provozuje mírně více než 200 vysílačů DVB-T. Ve Švýcarsku však stále používá DVB-T pouze přibližně 1,9% domácností, a to především pro televizní příjem na druhém nebo třetím zařízení, "uvedl mluvčí SRG německé zpravodajské službě golem.de . "Odhadujeme, že zhruba 64 000 primárních domácností bude postiženo vypnutím."

SRG doporučuje jako náhradu zvolit příjem družice DTH: "Kvalita příjmu je podstatně lepší než u DVB-T, protože kanály jsou k dispozici v kvalitě HD. Stejně jako u DVB-T, nevyžaduje se žádné předplatné." Televizní kanály SRG jsou vysílány v kvalitě HD prostřednictvím služby Hotbird; SD přenosy byly ukončeny na počátku roku 2016.

Televizní a rozhlasové kanály SRG jsou z důvodu autorských práv vysílány šifrovaně na satelitním systému Hotbird (13° E). Dekódovací karta je dostupná švýcarským občanům žijícím ve Švýcarsku nebo v zahraničí.

Zdroj: Broadband TV News, 6. 9. 2018

 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny