O mojí firmě Anténa

Anténa.cz, kdo jsme?

Dnes jsme rodinná firma zaměřená na individuální přístup k zákazníkovi jak v hledání optimálního řešení, tak v komunikaci. Firmu vlastní a vede Ing. Vladimír Malý se svými více než 40-ti letými zkušenostmi.

Formální údaje

název firmy: Ing. Vladimír Malý
adresa: Krkoškova 18, 613 00 Brno
IČ: 12149926, DIČ: CZ500129345
účet: GE Money Bank: 176131514 / 0600;
IBAN: CZ45 0600 0000 0001 7613 1514   SWIFT: AGBACZPP

kontakty: +420 608 706 566, +420 548 525 894, antena@antena.cz, ... více v kontaktech

Firma je rozdělena na čtyři oddělení:

Naším cílem je splnit očekávání zákazníka a to především:

  • důkladnou analýzou potřeb zákazníka
  • dobrým technickým nárvhem
  • dodáním kvalitní technologie
  • dlouhou životností dodaného řešení
  • záručním i pozáručním servisem
  •  

Máme za to, že kvalitní řešení televizních rozvodů je základem pro dlouhodobou spolupráci a taková spolupráce vytváří spokojenost u všech obchodních partnerů.

Děláme jen jednu věc a děláme ji dobře. Technologie televizních rozvodů se neustále mění a jsme rádi, že díky specializaci jen na jeden obor stíháme být pořád na špici. 

Historie firmy a hlavní události roku

Rok 2020 rok ve znamení koronaviru a ukončení DVB-T

Rok 2020 byl plný výzev. Covid-19 ovlivnil každého z nás, vč. naší firmy. Díky postupnému ukončování vysílání DVB-T jsme měli velmi dobrý rok, který byl vykoupený obrovským nasazením všech lidí ve firmě. Díky enromnímu tlaku jsme občas nestíhali a také vyrobili více chyb, než bych si přál. Přesto jsem hrdý na všechny kolegyně a kolegy, jak to nakonec zvládli.

Doposud nikdy jsme neměli potřebu zveřejňovat, jakým způsobem pomáháme potřebným. Ale v této bláznivé době je potřeba si uvědomit více než jindy, že je mnoho lidí, kteří se bez cizí pomoci neobejdou. Letos jsme se tak stali Ježíškovými vnoučaty a podpořili i Kapku naděje. Současně to nebylo poprvé. Prakticky každý rok vybereme nějaký způsob, jak někomu pomoct: Člověk v tísni, Adra, Dobrý anděl a další. Doufáme, že naše podpora někoho z našich obchodních partnerů třeba inspiruje a přidá se do skupiny dárců.

                   

Rok 2019 šílenství okolo DVB-T2

Rok 2019 byl v očekávání na přechod z DVB-T na DVB-T2. Všeobecná informační kampaň začala pozdě a lidé nebyli dobře informovaní. A jak je u nás zvykem, vše se honilo na poslední chvíli. A tak se stalo nevyhnutelné, tj. že set-top boxy došly. A protože hodně set-top boxů nemá v balení ani HDMI kabel, tak HDMI kabely také došly...

Montážní firmy mohutně přechází na nový typ programovaných zesilovačů a my doufáme, že jejich životnost bude obstojná.

Nejzajímavějším projektem z hlediska montáží byla modernizaci STA    v Praze.

Rok 2018 nezájem o DVB-T2

V roce 2018 se všeobecně očekával zájem o přechod na novou normu televizního terestrického vysílání DVB-T2. Jak se ale ukázalo, očekávání nebylo naplněno nejen ze strany diváků, ale i ze strany komerčních televizí. Jediní, kdo tlačili na pilu byli vysílatelé a i ti nakonec pochopili, že neuspějí. A tak byl přechod na nové vysílání několikrát odsunutý.

Ze zajímavých instalací jsme v tomto roce vybrali   v Brně.

Rok 2017 start DVB-T2Alcad ZG přelaďování vložek

Startuje testovací a přechodové vysílání DVB-T2, které zatím neobsahuje ani vysílání programů České televize, ani programy TV NOVA.

Každopádně došlo ke změnám na vysílačích a přelaďování vložek Alcad, kanálových zesilovačů, se pro nás stalo denním chlebem. Přeladili jsme jich 299.

Není nic lepšího, když Vás práce baví a ještě uděláte někomu radost. Zvlášť, když to jsou děti. My jim udělali radost komplexní rekonstrukcí STA v Dětské nemocnici  v Brně. Teď už hospitalizovaným dětem hraje ČT :D. Ostatní dětské programy bohužel neměli zájem poskytnou jejich vysílání, což nás mrzí.

 

Rok 2016 konec SD rozlišení na SkylinkuGraf prodejů satelitních přijímačů v roce 2016

Rok 2016 byl především o výměně satelitních přijímačů, které neuměli přijímat SD vysílání, protože Skylink postupně během celého roku přecházel na vysílání v HD rozlišení.

Museli jsme se pěkně otáčet, protože jsem prodali 5394 satelitních přijímačů! A z nich se jednoznačným vítězem stala značka Gosat, resp. její model GS 7060 HDi, kterého se prodala přibližně polovina ze všech. Pro srovnání prodejů satelitních přijímačů jsme pro vás vytvořili graf.

Mimořádným rokem se rok 2016 se u nás díky realizovaným montážím. Přece jenom dělat televizní rozvody v Česká televize logo a nadnárodním řetězci hotelů Hotel Courtyard Marriott logo se nepodaří každý den...

  

Rok 2015 v číslech 

  4,5x     
Poslali jsme 1.621 balíků, které urazili vzdálenost 186.415 km. Ukrývalo se v nich 9.342 zesilovačů,  neuvěřitelných 8.069 slučovačů
       
doplněných 1.606 LTE filtry. A k tomu 3.537 televizních antén. Také jsme prodali 388 km kabelů, které se dočkali 42.672 konektorů.

 

 Již více než 30 let jsme tu s vámi, vzpomínáte?

1989

V tomto revolučním roce jsem začal podnikat na zvláštní povolení. A byl to také rok, kdy jsem vyrobil první analogový satelitní přijímač: bez dálkového ovládání a s ručním laděním. Paraboly pro příjem družice se vyráběly doma z laminátu, husích krků a alobalu.

1990

Rozhodl jsem se podat výpověď ze zaměstnání a s plnou vervou jsem se vrhnul na podnikání.
Dodnes si pamatuji den, kdy jsem vešel do prodejny Pro Tec cs na Hybešové ulici v Brně a nabídl jsem jim prodej mých zesilovačů a slučovačů. Dohodli jsme se na spolupráci a potom o mých výrobcích vyšel malý inzerát.
Denně se pak prodala moje měsíční produkce, takže jsem rozšířil výrobu o nové spolupracovníky.

1991

Moje podnikání rozšiřuji o dovoz a prodej zboží. Nemůžu nevzpomenout na dovoz satelitního přijímače PACE, který v té době stál cca 9.000 Kč, a vozili jsme ho po kamionech.

1992

Zakládáme s Petrem Kosíkem firmu Omko s.r.o., která se později převádí na Omko Digital a.s.. Nicméně v té době už ve této firmě nefigurujeme.

1994

Je rokem boomu analogové televize a my nestíháme vyrábět. Začala totiž vysílat FTV Premiéra (předchůdce Prima) a TV Nova, takže poptávka po nových anténách, a našich  zesilovačích a slučovačích je obrovská.

1995

Ze dne na den neslavně končí první placená satelitní platforma Multichoice. Zůstalo po ní jen spousta dluhů, bezcenné přístupové karty a oči pro pláč.

1997

Do našeho sortimentu přidáváme koaxiální kabel Belden. Zpočátku jde na odbyt jen pár kilometrů za rok, ale v době digitalizace ho prodáváme v milionech metrů ročně.

1998

Prodej našich zesilovačů rozšiřujeme o prodej zesilovačů značky Alcad. Především v oblasti STA se Alcad v budoucnu stane nedostižnou značkou.

1999

Vrcholí analogové výstavby TV antén, zesilovačů a slučovačů a na výrobě našich produktů pracuje 17 lidí.

2000

České programy startují na satelitu. Czech link prodává přístupovou kartu za 3.500 Kč a jedou na ní jen programy: ČT1, ČT2 a Prima TV

2001

Trh satelitních přijímačů pro příjem českých programů ovládají legendární přijímače Humax řady 5000. Každý sám o sobě stál víc, než jeden průměrný plat.

2002

Vznikly první webové stránky antena.cz. První archivní záznam je ale až z roku 2003 a bez obrázků. Hrůza, že? No nebyli jsme v tom sami: blesk.cz.
Nejstarší dochovaný veřejný záznam o cenách naší výroby je z roku 2006. Maloobchodní cena zesilovače P11 v té době byla 190 Kč vč. 19% DPH, tj. 160 Kč bez DPH. Dnes stojí jen o 19 Kč více, tj 179 Kč bez DPH a tudíž jsme ho zdražili za jen o 12%, řekněme 1% ročně.

2005

Po letech testování startuje pozemní digitální vysílání DVB-T. Pro jeho příjem je potřeba set-top box, který stál 3.000 Kč, a neuměl dobře česky.
Přesto prodáváme všechno, co je k dispozici. Spolu se startem DVB-T začíná vysílat i ČT24. Našel jsem starý ceník, můžete si zavzpomínat.

2006

Začíná vysílat ČT4 Sport, což způsobí obrovský nárůst prodeje set-top boxů. Na satelitu se objevuje Gital a Digi TV. A ačkoliv na satelitu není možné přijímat TV Nova, tak se montují o stošest.
Zkušený anténář je nedostatkovým zbožím, a tak se jím stává kde kdo. A tomu mnohdy odpovídá i "kvalita" odvedené práce.

2007

CS link začíná vysílat stanici TV Nova. Ano, teprve nyní. Hlad po této stanici ztrojnásobuje během jednoho roku prodej satelitních přijímačů!

2008

V tomto a následujícím roce vrcholí prodej satelitních přijímačů. Jen dvou nejprodávanějších typů Homecast S3000CR a Topfiel TF6000CR prodáme 8810 ks v roce 2008 a 8372 ks v roce 2009. Schválně to srovnejte s dnešními prodeji!
Kromě prodeje satelitních přijímačů se podílíme na odlaďění CDMA mobilních operátorů U:fon a O2, pro které jsme vyrobili 2584 odlaďovačů CDMA.

2009

Zatímco prodej satelitních přijímačů pomalinku klesá, tak prodej set-top boxů vrcholí. Nejprodávanějším modelem tohoto roku je u nás DI-BOX T22, kterého vyexpedujeme 3688 ks, co je asi třetina všech set-top boxů (10014 ks).
Poprvé v historii firmy dosahujeme obratu přes 50.000.000 bez DPH za rok!

2011

Končí analogové vysílání. Nyní je možné chytat už jen DVB-T. Skylink a CS Link kupuje M7 group (M77 group) a slučuje je pod novou značkou Skylink. Jsme součástí komunity TOP partnerů Skylinku.

2012

Firma Teletrans končí s dovozem produktů Terra, protože vlastník odešel do důchodu. Bylo nám líto ukončit prodej oblíbených zesilovačů a tak jsme se rozhodli převzít štafetu a vozit si Terru sami.
Tento rok se stáváme i TOP partnerem Antechu a můžeme tak značně rozšířit sortiment Alcadu, Ikusi, Televésu, Toneru a dalších.
Skylink zavádí tolik neoblíbený Servisní poplatek. Stojí 348 Kč ročně. Tehdy byli všichni rozhořčení, dnes by tuto cenu bral každý.

2013

Startuje ČT:D / art. Kromě toho lze na DVB-T chytit dvě desítky českých programů a na satelitu více než stovku.
Na nátlak zákazníků, kteří nebyli spokojení s prací rádoby anténářů, se více zapojujeme do montáží STA. Cílem je nabídnou zákazníkovi spolehlivé řešení za rozumnou cenu.

2016

Skylink vypíná SD rozlišení na satelitu. Tisíce lidí tak musí vyměnit svůj satelitní přijímač za nový, který umí zpracovat HD obraz.
Realizujeme dva mimořádné projekty:  Českou televizi a hotel Marriott.

2017

Spustilo se testovací vysílání DVB-T2. Otázkou zůstává, zda terestrické vysílání bude nadále zdarma, nebo bude placené?
Kromě menších oprav televizních rozvodů jsme udělali radost dětem v Dětské nemocnici v Brně, protože už jim hraje ČT :D. 

 

 

 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny