Parabola, satelitní anténa - jakou koupit (Skylink)

zisk paraboly podle průměru

Místo klasické antény pro příjem pozemního vysílání je pro zachycení satelitního signálu používaná parabola. Tato speciální anténa je obvykle ve tvaru podobnému kruhu a přijímaný signál odráží do jednoho bodu (ohniska). V tomto bodě je umístěn konvertor.

Nejdůležitějším parametrem paraboly je její plocha, ale nám postačí průměr paraboly. Čím větší průměr, tím větší je zisk satelitního signálu. Pro příjem českých programů se nejčastěji používá průměr paraboly 80 cm. Když je špatné počasí, tak menší průměr (60 cm) nestačí a signál načne vypadávat. Větší průměr paraboly (85 cm) je lepší, ale paraboly jsou dražší a u většiny populace bohužel vyhrává cena.

Pro příjem je důležitým parametrem i zadní uchycení antény a celková robustnost uchycení konvertoru. Levné paraboly mají zadní uchycení vyrobené z plastu a celá konstrukce se ve větru třepe a může tak docházet k výpadku signálu. Dražší paraboly mají uchycení kovové, obvykle zdvojené a tudíž jsou větru odolné.

Do horských oblastí je potom vhodné umístit anténu, která je odolná i silnému větru a ke které se dá dokoupit elektrické vyhřívání. To zabraňuje namrznutí paraboly, které jinak znemožňuje satelitní příjem.

Vybrali jsme parabolu pro vás

Parabola podle nás musí mít průměr minimálně 80 cm. Jednak je to v požadavcích všech operátorů (Skylink, FreeSAT, DigiTV ...) a jednak při menší parabole HD programy prostě vypadávají. Ano za slunčného dne je signál bez problémů, ale při prvních mracích se začínají objevovat první problémy. A ruku na srdce, kdy se koukáte na televizi? Když je pěkně nebo když prší?

  1. Nejlevnější železná: Teleste Ø80 cm Fe. Talíř je ze železa, ale zadní úchyt z plastu. Časem bude rezivět a po silném nárazovém větru se může pohnout a za silného mrazu může plast prasknout.
  2. Nejlevnější hliníková: Teleste Ø80 cm Al. Stejné vlastnosti jako železná až na to, že nebude rezivět, protože talíř je z hliníku.
  3. Střední třída: Inverto Ø80 cm Al. Hliníková parabola včetně kovového uchycení paraboly. Výborný zisk a ideální k Inverto konvertorům LNB.
  4. Top třída: Fuba Ø80 cm Al. Hliníková parabola včetně robustního celokovového uchycení. Vynikající zisk. Nejlepší parabola do hor - do míst, kde často fouká silný nárazový vítr. Navíc je možné k této parabole dokoupit vyhřívání a tak z ní nemusíte odmetat namrzlý déšť a sníh.

Nevybrali jste si? Podívejte se na celou naši nabídku parabol.

 

    Držák paraboly » 
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:0 produktů
Nebyly nalezeny žádné produkty. Zkuste změnit kritéria hledání.
 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny