Příjem českých programů ze satelitu v hotelové STA

Převod českých a slovenských programů ze satelitu DVB-S/S2 do jiného standardu vysílání např. DVB-T je technicky jednoduché. Stačí sestava transmodulátorů, která může být doplněná o dekódovací moduly a karty.

Převod CZ a SK programů

Převodem ze satelitního vysílání do terestrického se zbavíte několika problémů, které satelitní vysílání provází.

  • Signál je pro všechny přijímače stejný, tudíž se dá standardně rozbočit (rozdělit) a není potřeba mít rozvod do hvězdy.
  • Je jedno, kolik televizorů a kde je v bytě/v pokoji.
  • Televizory, které nemají satelitní tuner, nepotřebují mít satelitní přijímač (a dálkovku k němu).
  • Programy se dají centrálně dekódovat, takže nemusí být potřeba ke každému televizoru přístupová karta.

Převod / transmodulace českých a slovenských programů se nijak neliší od převodu zahraničních programů ze satelitu. Pokud budeme ctít technické limity technologie, vyjde nám, že jsme schopni převést asi 2-4 HD programy v jednom výstupním kanále DVB-T (teorie, praxe a legislativa zde).

Volné programy na Skylinku

Volné programy jsou zdarma a jsou vysílány nešifrovaně v tzv. modu FTA (Free To Air). Jejich potíž je, že jsou vysílány na různých transpondérech a tak je jejich převod poměrně drahý. Vyjímku tvoří program ČT 24 HD, který je součástí rodiny programů ČT na stejném transpondéru (viz níže).

Vstup Program Jazyk Typ programu
A Regionální Televize CZ regionální česky
B TV Óčko videoklipy česky
C Relax lifestyle česky
  Rebel videoklipy česky
D ČT 24 HD zprávy česky
E Šlágr TV hudební česky
  TV Noe HD pro věřící česky
  Óčko Star videoklipy česky

Dekódování

Satelitní vysílání českých a slovenských programů z družice je v drtivé většině případů kódováno provozovatelem vysílání (Skylink, Freesat, Digi TV, ...). Takže v první řadě musíme vyřešit dekódovací kartu k danému vysílání a k ní příslušný dekódovací modul.

Programy České televize

K programům České televize se lze dostat legálně poměrně jednoduše i ze satelitu. Nejjednodušší je pořídit si standardní přístupovou kartu Skylink a tu nechat Českou televizí převést na kartu ČT. Za tuto kartu se pak už nic neplatí navíc, protože koncesionářské poplatky musíte platit tak jako tak. Jak získat kartu se dozvíte zde (nefukční odkaz mi prosím sdělte na martin@antena.cz). Kartu ČT může bez problémů provozovat i komerční subjekt.

Vstup Program Jazyk Typ programu
1 ČT 1 HD česky, původní všeobecný
  ČT 24 HD česky zprávy
  ČT:D/ART HD česky, původní dětský/umění
2 ČT 2 HD česky, původní všeobecný
  ČT Sport HD česky sport

Komerční programy pro obchodní společnosti

Na rozdíl od programů České televize není běžně možné převádět komerční stanice do společného rozvodu. Chtějí totiž platit poplatky.

Vstup Program Jazyk Typ programu
3 Nova HD česky zábava
  Prima COOL HD česky zábava
4 Nova Cinema HD česky filmy
  Prima HD česky zábava

Historická varianta

Pokud máte přístupovou kartu registrovanou na obchodní společnost, tak jste vyhráli! Dnes už běžná registrace na obchodní společnost není možná. Platíte sice běžné poplatky, ale dostanete za ně jak fakturu, tak možnost je legálně využít ve vašem rozvodu. Tím vyřešíte poplatky u operátora, ale stále to neřeší licenci od vysílatelů (televizí)

Nelegální varianta

Nelegální, ale v praxi často využívanou variantou, je zaregistrování přístupové karty na nějakou fyzickou osobu. Tato osoba při registraci potvrdí, že tuto kartu bude používat jen pro osobní použití (tedy nekomerční). Je jasné, že využití takové karty ve společném rozvodu je v přímém rozporu s podmínkami, které odsouhlasila. Takto registrovanou kartu nemůžete dát do nákladů a to ani poplatky, které na ní platíte. Neřešíte tím ani licenci od vysílatelů.

Legální varianta - Skylink multilicence

Skylink multilicence je jediná varianta, jak legálně platit poplatky za příjem a šíření televizní nabídky pro nekabelové provozovatele. Musíte si koupit zařízení za cca 50-100 tis. Kč a k tomu platit měsíční poplatek minimálně 30 Kč za každou přípojku. Je to ale jediná legální varianta, o které vím.

Pokud porovnáváte, zda vyměnit X televizorů (nebo k nim koupit X set-top boxů) a Multiliceni, tak ta se vyplatí až s velkým počtem televizorů - cca 80+. Pro běžná STA v bytových domech to obvykle nedává smysl.

Nejprodávanější zboží
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:5 produktů
Sestava 20 českých a zahraničních programů ze satelitu do společné antény (Terra)
na dotaz

Převod 44 satelitních programů do pozemního vysílání DVB-T/H.264 Souprava převádí programy ze satelitního vysílání, ze 8 transpondérů na klasické pozemní, terestrické vysílání DVB-T (8 výstupních kan...

45 800 Kč37 851 Kč bez DPH
Sestava 41 českých a zahraničních programů ze satelitu do společné antény zdarma (Terra)
na dotaz

Převod 41 satelitních programů do pozemního vysílání DVB-T/H.264 zdarma bez poplatků Souprava převádí programy ze satelitního vysílání, ze 8 transpondérů na klasické pozemní, terestrické vysílání DVB...

30 700 Kč25 372 Kč bez DPH
Sestava 44 českých a zahraničních programů ze satelitu do společné antény (Televes hotel2)
do 3 dnů

Převod 44 satelitních programů do pozemního vysílání DVB-T/H.264 Souprava převádí programy ze satelitního vysílání, ze 8 transpondérů na klasické pozemní, terestrické vysílání DVB-T (8 výstupních kan...

101 600 Kč83 967 Kč bez DPH
Sestava 44 českých a zahraničních programů ze satelitu do společné antény (Terra)
na dotaz

Převod 44 satelitních programů do pozemního vysílání DVB-T/H.264 Souprava převádí programy ze satelitního vysílání, ze 8 transpondérů na klasické pozemní, terestrické vysílání DVB-T (8 výstupních kan...

61 900 Kč51 157 Kč bez DPH
Sestava 9 českých programů ze satelitu do společné antény (Terra)
na dotaz

Převod 9 českých satelitních programů do pozemního vysílání DVB-T/H.264 Souprava převádí programy ze satelitního vysílání, ze 4 transpondérů na klasické pozemní, terestrické vysílání DVB-T (4 výstupn...

34 700 Kč28 678 Kč bez DPH
 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny