Problémové kmitočty z hlediska TV příjmu

  1. Pásma 0-30MHz, resp. 0-65MHz mohou využívat datové služby (internet, Sazka terminály apod.) a může tak docházet k rušení. Také zde může vznikat rušení od pulsních zdrojů. Takže ve společných rozvodech (STA) je lepší se těmto kmitočtům vyhnout.
  2. Nejstarší televizory a jiné zařízení neumí přijímat TV signálu v žádných S pásmech. Většina umí superband a některé umí hyperband, tzn. že ve společných rozvodech (STA) je lepší se těmto kmitočtům (především hyperbandu) vyhnout.
  3. Hyperband je často využíván jinými službami (např. 433MHz bezdrátové zvonky, 422MHz U:FON, 463 CDMA od O2) a může tak docházet k rušení těchto kmitočtů.
  4. LTE vysílání na horních kmitočtech TV pásma - UHF, které obsadilo frekvence dříve určené pro TV. Více viz Rušení LTE.
  5. Útlum koaxiálních kabelů (a všech ostatních pasivních prvků) roste s výškou kmitočtu, tzn. že pokud je to možné, je lepší pro společné rozvody (STA) používat nižší kanály místo vyšších.
  6. Některé set-top-boxy (DVB-T přijímače) mají problém s příjmem digitálního vysílání (DVB-T) mimo pásmo UHF, resp. problém může být v i šířce III. pásma (7 resp. 8MHz, tedy v normě CCIR B/D), tzn. že ve společných rozvodech (STA) je lepší se těmto kmitočtům vyhnout.
  7. Televize a jiná zařízení, vč. set-top-boxů mohou mít probém přijímat signál ze dvou sousedních kanálů. Je tedy vhodné omezit příjem dvojic kanálu na minimum.
 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny