Reference STA: Česká televize Brno

Instalovali jsme televizní rozvod pro ČTMontáž antén na větších projektech není lehkým úkolem a ne každý to zvládne. Instalace STA (společné televizní antény) na činžovních domech, kancelářských budovách a podobných objektech však patří k naší běžné práci. Nedávno jsme prováděli montáž TV rozvodů pro skutečně exkluzivního klienta – Českou televizi, studio Brno. Myslíme si, že realizace televizních rozvodů pro televizi je docela dobrou vizitkou toho, že svoji profesi skutečně ovládáme, co myslíte?

Páteřní rozvod 200 m, 130 zásuvek

Studio Brno České televize je komplex pěti budov. V každé budově a v každém patře televizní budovy se nachází jiný počet zásuvek, což vyžadovalo dobré rozvržení plánu rozvodů. Museli jsme se „poprat“ s kabely o maximální délce páteřních rozvodů asi 200 metrů, které propojovaly celkem 130 zásuvek. Jen na rozbočovačích docházelo ke ztrátám 30 dB, dalších 30 dB se poté ztrácelo na rozvodech.

Rozvody jsme se snažili navrhnout maximálně pasivně, ale kvůli ztrátám a regulaci jsme byli nuceni namontovat celkem 3 zesilovače. Systém je koncipován tak, že o zdrojový signál do rozvodu se postará Česká televize sama s vstupní úrovní 80 dBµV.

Jeden rozvod STA pro několik budovDosáhli jsme rozdílu +/- 3 dB na zásuvce

S televizním signálem a požadovanými hodnotami jsme pracovali tak, že se nám podařilo dosáhnout rozdílu mezi minimální a maximální úrovní na účastnické zásuvce mezi nejnižším a nejvyšším signálem 6 dB. Jsme rádi, že se nám podařilo dosáhnout tak skvělých hodnot. Na požadavek klienta jsme všude nainstalovali nehořlavou bezhalogenní kabeláž, která přispívá k požární bezpečnosti ve veřejných prostorách.

Těšíme se, až budeme mít k dispozici zdrojový signál od České televize a budeme moci otestovat skutečné kvality své instalace. Projekt se od začátku ze strany klienta celkem čtyřikrát přepracovával, nám se ale podařilo splnit veškeré požadavky, které na nás ČT kladla.

Touto referencí jsme svým stávajícím i potenciálním zákazníkům chtěli dát hmatatelný důkaz toho, že dokážeme zvládnout i velké a náročné projekty v oblasti satelitní a televizní techniky. Neváhejte proto obrátit se na nás se svými problémy v této oblasti, pro nás je to hračka!

montáž STA v brněnském studiu ČT Instalace televizních rozvodů pro Českou televizi v Brně
 Pasivní část STA v Brněnském studiu České televize  Schéma TV rozvodů STA ČT Brno
 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny