Reference STA: Dětská nemocnice Brno

Dětská nemocnice nás oslovila, že by chtěla poskytnout svým dětským pacientům program ČT:-D. A přitom trochu opravit televizní rozvody.

Revize STA

Revize na místě ukázala, že televizní rozvod prodělal již spoustu levných oprav od různých firem, což se projevilo na kvalitě použitých komponentů. Otázkou tak bylo, zda pokračovat v "bastlení" a nějak to rozjet, nebo udělat pořádnou rekonstrukci. My odvádíme prvotřídní práci a tak jsme nic provizorně opravovat nechtěli. Podle nás jsou to v tomto případě vyhozené peníze.

Vysvětlili investorovi naši představu a ukázali mu, jaké kabely a proč používáme. Jsme moc rádi, že když jsme ho přesvědčili, že tvrvalé řešení a kabel se zárukou 15 let je nejvýhodnější nejen z hlediska spolehlivosti, ale také ceny.

Anténní systém

Stožár s anténami na původním místě z hlediska DVB-T příjmu vůbec nevyhovoval. Přijímaný signál clonila vedlejší budova a byl umístěn daleko od hlavní stanice STA. Takže jsme ho posunuli tam, kde kvalitnímu přijmu nic nebránilo. Tím jsme ušetřili jednu zesilovací soustavu, tj. dlouhodobě ušetřili peníze a ještě zvýšili kvalitu a spolehlivost příjmu.

Páteřní rozvody v 6 budovách, 230 zásuvek

Šest budov jsme spojili páteřními rozvody pomocí koaxiálního kabelu Belden C6 (Ø11mm, 15 let záruka), Tento kabel má poloviční útlum než běžně používaný, takže je potřeba jen polovina trasových zesilovačů. Opět to zvyšuje spolehlivost a snižuje provozní cenu.

Na nové kvalitní páteřní rozvody jsme napojili původní staré rozvody, tam kde to šlo. Ale ve 4 budovách jsme museli vyměnit kabeláž hlavního rozvodu. Z hlavní stanice k 230 účastnickým zásuvkám signál  vedou kabely velmi staré, ale díky robustnosti hlavní technologie nebyly potřeba vyměnit. To by bylo jako vždy to nejdražší.

Vedle rozvodu signálu v budovách B1, B2, C, D, G, F jsme provedli ještě rekonstrukci STA ve vedlejší budově R.

Dětské programy pro  malé pacienty

Jsme rádi, že dětští pacienti mají možnost sledovat program ČT:D, ale doufali jsme ve víc. Prostřednictvím operátora Skylink jsme oslovili ostatní provozovatele dětských programů, zda by nebyli ochotní poskytnout jejich program bezplatně do nemocničních pokojů.

Mysleli jsme si, že by to pro ně mohlo být užitečné promo jejich programu na straně jedné a na druhé straně by to byl dobrý skutek. Nemocnice by nemusela nic platit, programeři by ukázali své cílové skupině, co vysílají a pro všechny děti by to byl způsob, jak lépe překonat své zdravotní potíže.  Prostě win-win-win. strategie. Bohužel se nenašel nikdo, koho by naše myšlenka oslovila.

 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny