Reference STA: Zelené město v Praze, druhá etapa

V Praze moc instalací neděláme. Jsme totiž z Brna. Ale čas od času se necháme přesvědčit a někomu pomůžeme. A tak tomu bylo i v tomto případě.

Rozvody pro 7 budov po 72 zásuvkách

V rámci tohoto projektu byl požadavek zprovoznit technologii pro příjem pozemního digitálního signálu do 7 budov a do každého bytu v každé budově dovést satelitní signál ze dvou družic (Astra 1 a Astra 3) - tedy signál od Skylinku a dalších cca 200 volných zahraničních programů.

Naším ukolem bylo dodat signál od antén a satelitní paraboly na výstupy z technologické místnosti. Stejně jako u většiny prací pro developery jsme nenatahovali vlastní kabeláž. To si většinou zajistí zadavatel sám, je totiž výhodnější to spojit s rozvody datových sítí nebo silnoproudu. Bohužel jsme do projektu naskočili takříkajíc na poslední chvíli, v době, kdy už byly kabely natažené a nemohli jsme tak ovlivnit výběr koaxiálního kabelu.

Úkol s dodáním signálů jsme zvládli beze zbytku a jsme rádi, že se všichni mohou dívat na programy dle vlastního výběru. 

 Montáž stožáru na stavbou připravené konzoly.  Vyvázání vnitřních koaxiálních kabelů, které dodal zadavatel.
 Obvykle kabely nenatahujeme, to dělá zadavatel, je to pro něj výhodnější. Příklad toho, s čím se musíme poprat, aby mohlo vzniknout to, co vidíte na dalších obrázcích.
 Největším problémem montáže bylo roztřízení kabelů a jejich umístění do rozvaděčových skříní. Musíme totiž zachovat minimální povolený poloměr ohybu kabelů.
 A to byla opravdová výzva, protože místo tu bylo opravdu velmi omezené.
 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny