Rudolfinum

Každý větší projekt má svá specifika a stejně tak tomu bylo při práci na Rudolfinu. Největší výzvou zde byl přenos záběrů na dirigenta současně bez zpoždění.

Rozvod jevištní analogové kamery

Prvním problémem bylo najít správné nastavení kamery tak, aby byl dirigent zabrán celý včetně jeho taktovky při jeho dynamickém projevu během skladby. To proto, aby ho všichni viděli a on mohl řídit filharmoniky nejen na jevišti, ale i v ostatních sálech.

Dalším požadavkem byl rozvod snímaného zvuku spolu se záběry dirigenta. To se ukázalo jako technický problém pro digitální snímání, protože tak docházelo ke zpoždění obrazu vůči realitě. Takže analogovou kameru a zvuk jsme dovedli do světelné režie a teprve tam jsme ji digitalizovali do normy DVB-T, bez rušivého zpoždění.

Rozvod jevištních IP kamer

Rozvod ostatních kamer nebyl tak choulostivý na drobné zpoždění a mohli jsme využít digitální technologii IP kamer, které jsme v STA rozvoděči převedli také na DVB-T normu. Takto upravený signál jsme mohli přidat k běžnému televiznímu vysílání a tak jsme dosáhli stavu, že na každém televizoru je možné sledovat, co se kde odehrává.

Rozvod televizních a rádiových antén

Kromě samotných kamer jsme do stávajících rozvodů přivedli pozemní signál FM, DAB a DVB-T/T2. Starou analogovou technologii jsme bez potíží vyměnili, ale největší potíže nám činil 40 let starý rozvod a k němu neexistující dokumentace. Běhali jsme tedy po celém Rudolfinu s reflektometrem a pátrali po všech STA rozvaděčích. Nakonec jsme jich objevili pět.

Dokumentace a vzdálená správa

Po uvedení všech rozvaděčů do normovaného stavu jsme vytvořili dokumentaci a tu předali správci budovy.

Závěrečné kontrolní měření na všech dostupných TV účastnických zásuvkách potvrdilo, že vše vyhovuje požadavkům normy.

Celá technologie rozvodů vnitřích kamer je non-stop monitorována a o případných závadách víme díky vzdálené správě ihned a může je začít bezprostředně řešit.

 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny