Satelitní přístupové karty a moduly - jaké koupit

Česke programy na satelitu jsou kódované z důvodu autorských práv, takže pro jejich zobrazení je potřebujete dekódovat. Dekódování obstarává přístupová karta kterou je potřeba vložit do čtečky, kterému se říká přístupový modul - CAM (Common Access Modul).

Jaký modul do satelitního přijímače potřebuji koupit ?

Čtečka karet je u certifikovaných satelitních přijímačů Skylink již vložená od výrobce - je tedy integrovaná a vy ji tak nepotřebujete kupovat. Pokud se budeme bavit o platných kartách Skylink, pak se bavíme o satelitních přijímačích se čtečkou Irdeto.

Jaký modul vybrat pro Skylink do televizoru?

Televizory nemají integrovanou čtečku a tak musíte zakoupit i dekódovací modul, do kterého se karta vloží.  Bez modulu vám nebudou hrát programy v omezeném přístupu, tedy zakódované a placené. Nejčastěji se jedná o Skylink. Přístupový modul zasunete vzadu do TV - nebo přes nějakou redukci, která je součástí balení televizoru. Slot pro modul není oboustranný a tak není jedno, jak do něj modul vložíte.

Jak vložit přístupový CA modul do televize

Modul je opravdu univerzální a můžete ho použít v jakémkoliv zařízení: TV, set-top box, satelitní přijímač... Jen musí mít místo pro modul, to se označuje jako CI slot nebo CI rozhraní (Common Interface), které zároveň modul napájí - takže není potřeba žádný další zdroj napájení modulu. Kompatibilita modulů napříč všemi značkami televizorů je opravdu vysoká.

Přístupový modul a karta jen dekódují programy a neřeší žádný vysílací formát nebo rozlišení, takže jsou kompatibilní se vším . Jako např. SD, HD, 4K, 8K rozlišení pro HDTV, UHD, také 2D / 3D vysíláním nebo s kodeky H.264 AVC, H.265 HEVC, H.266 … Funguje pro všechny vysílací normy, které umí váš televizor. Podoporuje satelitní, kabelové i terestrické vysílání . Konkrétně normy DVB-S/S2/Sx, DVB-C/C2 i DVB-T/T2.

Do modulu je potřeba vložit přístupovou kartu - obvykle čipem nahoru tak, aby byl co nejdál do místa vložení - podobně jako když vkládáte kartu do bankomatu. Čip je asi 1 cm velká měděná ploška na přístupové kartě. Některé nové moduly už mají kartu vloženou, integrovanou přímo od výrobce a žádná další karta už není potřeba.

Jak vložit přístupovou kartu do CAM modulu

 

Kartu mám, potřebuji CA modul pro Skylink

Modul a karta musí být ve stejném dekódovacím systému, aby spolupracovali mezi sebou. Dekódovacím systémem může být např. Irdeto, Viaccess, Conax, Nagravision atd.

Pokud máte funkční kartu Skylink, potom je typu IRDETO (IRDETO ICE). Pro tyto karty je určený modul IRDETO od firmy SMIT.

Přístupová karta Skylink Irdeto a Skylinik Irdeto ICE

Pokud je karta typu CryptoWorks, pak se jedná o starou nefunkční kartu. Ty byly dodávány už před dlouhou dobou a to i jinými operátory: Trade & Technology, Trade, Czech-link, Gital, T-mobile. Pro všechny platí, už už jsou vyřazené z oběhu a budete ji muset nahradit novou kartou. S tím vám pomůže jákýkoliv partner od Skylinku.

Existuje ještě karta Viaccess Orca nebo Nagra MA (Nagra Media Access / Nagravision), ale ty jsou integrovanou součástí přístrojů, takže by se vám samostatně neměly dostat do ruky.

Kartu Skylink ještě nemám, potřebuji poradit

Pokud si chcete koupit kartu nebo modul přímo a sami, tak pak doporučíme integrovanou kartu vloženou už přímo do modulu. Nemusíte si tak kupovat přístupovou kartu zvlášť. V takovém případě je jedno zda v systému Viaccess (označované jako 701) nebo Nagra (označované jako 803). Na označení výrobce nezáleží, faktický výrobce je jen jeden a ostatní ho jen prodávají pod svou vlastní značkou.

Upozorňujeme, že vybalený modul nelze vrátit, protože vsunutím modulu do CI slotu zahájíte čerpání služeb Skylink.

Jaký modul a kartu koupit pro jiné operátory než Skylink?

Žádný modul nebo karta obvykle není na volném trhu k dispozici. Kontaktujte svého operátora na call lince a zeptejte se na dostupnost modulů pro váš televizor.

 

 « Satelitní přijímače    
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:0 produktů
Nebyly nalezeny žádné produkty. Zkuste změnit kritéria hledání.
 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny