Zesilovač televizního signálu DVB-T2 - jaký koupit

Zesilovač zesiluje signál z antény na požadovanou úroveň, sílu (dBµV). Požadovanou úrovní myslíme úroveň 50-70 dBµV na vstupu televizního tuneru, tj. na konci televizního rozvodu. Při nižší úrovni signálu bude docházet k výpadkům a při vyšší úrovni dojde k zahlcení televizního tuneru. Zesilovač tedy zesiluje signál z antény a jeho smyslem je kompenzovat ztrátu celého televizního rozvodu tak, aby signál na konci odpovídal požadované úrovně 50-70 dBµV.

Cílem tedy není mít nejsilnější signál, ale dosáhnout daného rozmezí. Při dostatečně silném signálu přímo z antény nemusí být zesilovač vůbec potřeba. Např. v Brně při vyditelnosti na místní vysílač dosahuje signál s anténou Vaten C12 přibližna 60 dBµV. Na druhou stranu, pokud za Brnem naměříme z antény pod 50 dBµV, jedná se podle definice ČTÚ o dálkový příjem a na ten si zavolejte technika na místo. Jinými slovy, signál z antény vůbec není malý a pokud hodně nerozbočujete signál nebo délka kabelů není velká, tak zesilovač nebudete potřebovat vůbec, nebo jen s malým ziskem.

Nejdůležitější parametry zesilovače jsou zisk a regulace zisku. Zisk udává maximální zesílení signálu. Regulace zisku definu rozsah v jakém je možné zisk regulat.

Vybrali jsme zesilovače televizního signálu pro vás

Zesilovače jsme vybrali tak, abyste se s co největší pravděpodobností trefili do požadovaného rozsahu výstupního signálu. Zesilovače Televés to řeší pomocí automatické regulace zisku. Zisk zesilovače Terra je dobré na začátku manuálně ztlumit na maximum a postupně zvyšovat zisk, dokud vše pojede.

Všechny námi vybrané zesilovače mají ochranu proti LTE signálu a jsou vyrobené v EU.

Zesilovače Televes jsou určeny pouze pro příjem televizního signálu. Terra má samostané vstup i pro rozhlas FM+DAB.

  1. Smart anténa Televes DAT BOSS. To je anténa střední velikosti s integorvaným předzesilovačem a automatickou regulací zisku. S touto anténou máte nějvětší šanci zregulovat zisk zesilovače (zisk zesilovače až 28 dB). Vhodná do vzdálenosti 20 km od vysílače.
  2. Předzesilovač Televes Q-BOSS se ziskem až 16 dB s automatickou regulací zisku. Ideální zesilovač, pokud již anténu máte a můžete použít dálkové napájení. Venkovní. Vhodný do vzdálenosti 10 km od vysílače.
  3. Zesilovač Televes Picokom se ziskem až 24 dB s automatickou regulací zisku a integrovaným zdrojem. Ideální zesilovač, pokud již anténu máte a můžete ho napájet v místě instalace. Vnitřní. Vhodný do vzdálenosti 20 km od vysílače.
  4. Pásmový zesilovač Terra MX064 se ziskem až 38 dB. Manuální regulace zisku v rozsahu 22-38 dB. S dálkovým napájením. Venkovní. Vhodný od vzdálenosti 20 km od vysílače.

 

 « LTE filtry   Napájecí zdroje » 
Zobrazit:
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:1 produkt
Zesilovač Televes 560541 Picokom, 1 výstup, AGC, LTE
do 3 dnů

Zesilovač Picocom ref. 560541 lze použít jako malý domovní zesilovač nebo jako zesilovač pro posílení signálů VHF/UHF v bytových rozvodech. Jeho základní výhodou je automatické nastavení, které zabraň...

740 Kč612 Kč bez DPH
 
Produktové členění
Výrobci a značky
kateborie Satelitní technika Satelitní technika
kateborie TV antény TV antény
kateborie Zesilovače Zesilovače
kateborie Hlavní stanice STA Hlavní stanice STA
kateborie Kabely a konektory Kabely a konektory
kateborie Pasivní prvky Pasivní prvky
kateborie Set-top boxy Set-top boxy
kateborie Stožáry a držáky Stožáry a držáky
kateborie Zdroje a adaptéry Zdroje a adaptéry
kateborie Montážní skříně Montážní skříně
kateborie Akce Akce
kateborie Anténa Anténa
Velkoobchodní ceny